K čemu je emise dluhopisů vhodná?

Emise firemních dluhopisů je nástrojem dlouhodobého financování. Obvyklá délka investice se pohybuje kolem 5 let. Pokud tedy vaše firma potřebuje kapitál pro nový projekt, rozšíření podnikání nebo  vstup na nový trh, je financování emisí dluhopisů vhodným finančním nástrojem.

Bankovní úvěr nebo emise dluhopisů?

Bankovní úvěr je často první volba, která napadne většinu podnikatelů. Bankovní úvěry jsou ale zatíženy množstvím administrativy, restrikcí a podmínek, které mohou získání úvěru znemožnit velké části podnikatelů. Banka po vás většinou bude chtít podnikatelský záměr zpracovaný podle vlastních podmínek, finanční výkazy za posledních několik let, potvrzení o včasné úhradě daní, často ručení nemovitostí, následné schvalování účelu využití financí. Nové firmy bez historie většinou nemají přístup k bankovním úvěrům vůbec, bez ohledu na zkušenosti manažerů nebo majitelů z jiných společností. V zahraničí je emise korporátních dluhopisů běžným nástrojem získání kapitálu. S menší administrativní zátěží a větší svobodou podnikatele v použití získaného kapitálu.

Jak je emitování dluhopisů náročné?

Emise dluhopisů sice umožňuje firmám relativně snadný přístup ke kapitálu, ale jednoduchá není. Je nutné znát legislativu, mít v pořádku smlouvy, získat LEI, emitovat dluhopisy, oslovit investory. A neudělat drahou chybu. Nic z toho ale naštěstí nemusíte řešit. Děláme to už dlouho, víme o tom všechno a známe zkratky.

Jak se dluhopis splácí?

Splatnost dluhopisu si volí emitent v emisních podmínkách. Obvykle se pohybuje kolem 5 let. Po uplynutí splatnosti vyplácí emitent investorovi jistinu (dlužnou částku).  V průběhu životnosti dluhopisu vyplácí emitent investorovi sjednaný úrok. Periodicitu výplaty úroku (výnosu dluhopisu) si volí emitent, obvykle je to kvartální, půlroční, roční nebo měsíční interval.

Jak najdu investory, kteří si dluhopisy koupí?

I v tom vám pomůžeme. Dluhopisy v katalogu jsou průběžně inzerovány a prezentovány hromadně i individuálně prostřednictvím cílených placených PPC kampaní publiku se zájmem o investice v globálních sítích jako je Google a jeho partnerské sítě, např. YouTube, Gmail, iDnes a tisíce dalších nebo na platformě Facebook. Zájemci o investice od nás získají veškeré informace o vaší firmě a vašem záměru. Rádi zprostředkujeme také kontakt mezi vámi a zájemci o nákup dluhopisů.

Můžete zajistit i emisi dluhopisu s prospektem?

Při emisi nad 1 mil. EUR je pro veřejnou nabídku dluhopisů nutný prospekt schválený Českou národní bankou. Umíme pro vás zajistit i vypracování prospektu dluhopisu pro správní řízení u ČNB.

Nové nabídky dluhopisů emailem

Kam vám můžeme posílat info o nových dluhopisech v nabídce?